Ládarádiók
A külső csöves rádió vevőkészülékek után döntő volt a "szivarosdoboznak" is nevezet kialakítás. Ezt "ládarádió” néven is reklámozták. Ezt a megoldást a telepes, és a hálózati készülékeknél is alkalmazták külső hangszórókkal. Nagyon praktikus megoldás volt, mert ezekben a készülékekben könnyen lehetett csövet cserélni, a teljes szerelvényt kiemelni, anélkül, hogy a csövek ki lettek volna téve az állandó törésveszélynek. A ládakészülékek hegemóniája csak a húszas évek végén, és a harmincas évek elején tört meg, amikor a hangszórók bekerültek a dobozba, mert a láda formában ez nem volt megoldható.
A későbbiekben a szivarosdobozok kisebb műhelyek és az amatőrök kedvence maradt azzal a kényelmetlenséggel, hogy külső hangszórót vagy fejhallgatót kellett alkalmazni.